Haber ve Duyurular
Haber
8.04.2021
CT Farma CEO’su Dr. Şerhan Şimşek, Covid-19'un Sağlık Sektörü Üzerine Etkilerini Değerlendirdi.

1. Covid-19’un sektör üzerinde ne tür kalıcı veya geçici etkiler bırakacağını düşünüyorsunuz?

Biz CT Farma olarak sağlık alanında faaliyet gösteren bir ilaç araştırma ve geliştirme firmasıyız. Bu dönemde özellikle bağışıklık sisteminin ve iyi sağlık halinin önemi insanların dikkatini çekti. Özelliklede insan yaşamında uzun vadede ciddi sorunların ortaya çıkmasına sebep olan  kronik hastalıkların bu tarz viral enfeksiyonlarda çok kısa sürede ciddi sorunlar yaratabileceği görüldü. Buda insanlarda iyi sağlık halinin korunması için sağlıklı beslenme, spor yapma ve takviye edici gıdalar ile bağışıklık sistemini desteklemek yönünde ciddi bir farkındalık yarattı. Bu durum tabiki sağlık sektörünün önümüzdeki dönemlerde büyümeye devam edeceğine bir işarettir.

2. Pandemi sürecinde ne gibi tedbirler aldınız?

Pandemi sürecinde CT Farma Ar-Ge Laboratuvarı’mızda çalışmalarımız devam etti, hiç ara vermedik. Personellerimizin yıllık sağlık kontrollerini rutin olarak yaptıran bir firmayız, ayrıca talep eden tüm personellerimize aylık olarak C vitamini takviyesi uygulattık. Bu süreçte çalışan hiçbir personelimizde Covid-19 vakası görülmedi, bu da hem personelimizin hem işyerinde hemde kendi özel hayatlarında maske ve mesafe ile ilgili tedbirlere uyduğununda bir kanıtıdır.

3. Sektörün ve firmanızın geleceğini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Sağlık konusundaki artan farkındalık sebebi ile sektörün büyüyeceğini öngörüyoruz. Biz de CT Farma olarak geliştirdiğimiz ve kardeş şirketimiz TFLL İlaç tarafından satış ve pazarlaması yapılan CUSTOM SUPPLEMENTS markası ile piyasada bulunan, selenyum ile etkileri güçlendirilmiş kurkumin, glutatyon, koenzim Q10, sitikolin ve bağışıklık sistemini güçlendirmek amacı ile piyasaya sunmuş olduğumuz 5’li kombine gıda takviyesi ürünlerimiz ile gıda takviyesi sektöründeki pazar payımızı artırmayı hedefliyoruz. Ayrıca Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’nda ruhsatlandırma süreçleri devam eden ilaçlarımızında piyasaya çıkması ile ilaç pazarında da en kısa sürede yer almayı hedefliyoruz. CT Farma olarak hem ilaç hemde gıda takviyeleri alanında yenilikçi ve fonksiyonel ürünleri geliştirmek için Ar-Ge çalışmalarımız devam ediyor.

İlginizi Çekebilecek Duyuru ve Haberler
Haber
Haber
Haber
Haber
Tübitak Marmara Teknokent Facebook Sayfası
2.779