Tekirdağ Valiliği İl Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü Liderliğinde, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası,Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi iş birliği ile (TÜGİP) Türkiye Gıda İnovasyon Platformu ve TÜBİTAK MAM Gıda İnovasyon Teknolojileri Araştırma Grubu’nun gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında ”Bilgilendirme Etkinliği” gerçekleştirilmiştir.

 Bilgilendirme etkinliği, Tekirdağ Vali Yrd. Sn. Asalet Karabulut’un, NKÜ Rektör Yrd. Sn. Prof. Dr. Murat Taşan’ın, Meclis Başkanı Sn. Hakan Şık’ın, Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Sn. Cemil Koçaş’ın, Tekirdağ Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Sn. Fahrettin Akçal’ın, Marmara Teknokent Genel Müdür Yrd. Sn. Deniz Yayla’nın, IPA – INNOFOOD Teknik Destek Takım Lideri Sn. Deniz Bayhan’ın, TÜBİTAK MAM Gıda İnovasyon Teknolojileri Araştırma Grubu Lideri Sn. Dr. İncinur Hasbay’ın ve TÜBİTAK MAM Strateji ve İş Geliştirme Direktörü Sn. Dr. Abit BALİN’in katılımlarıyla gerçekleşti.

Tekirdağ Bölgesi gıda sektöründe faaliyet gösteren firmaların yoğun katılımlarıyla verimli bir bilgilendirme çalışması gerçekleştirildi.  Gıda sanayisinin inovatif çalışmalarına öncülük edilmesi ile ilgili çalışılmaların başlatılması için görüşmeler gerçekleştirildi.